Wspomnienia

Czerwiec był miesiącem bardzo intensywnym :). Dużo nowych wiadomości, ale i wydarzeń: Dzień Dziecka, piknik i zakończenie roku szkolnego. To był niezwykły czas.

W tym miesiącu zapoznaliśmy się bliżej z tematyką owadów. Dla jednych są bardzo interesujące, inni zaś dostają „gęsiej skórki” na samą myśl o pełzającym „stworku”. Jak wygląda świat owadów i ich domy? Jak widzą nas te małe stworzenia? Jak wygląda ich cykl rozwojowy? Na te i inne pytania odpowiedzieliśmy sobie w czasie zajęć. Oczywiście nie mogło zabraknąć prac manualnych:). Tworzyliśmy mapę mrowiska, lokum dla pszczół z figur geometrycznych, a także wykonaliśmy małe biedronki i ich domki.

W ramach nauki o recyklingu rozmawialiśmy o odpadach i możliwości ich powtórnego użycia. Wspólnie zastanawialiśmy się jak możemy pomóc naszej planecie.

Kim chciałbym zostać w przyszłości? W czerwcu zgłębiliśmy także temat zawodów. Rozmawialiśmy o tym czym zajmują się nasi rodzice i co jest im potrzebne do pracy. Omówiliśmy także zawody, które już nie cieszą się wielką popularnością. Przy pomocy mapy marzeń i naszych zainteresowań próbowaliśmy dobrać pasujący do nas zawód:) – to bardzo ciekawe doświadczenie:).

W ramach projektu „Kot” przygotowaliśmy także krótkie przedstawienie kukiełkowe. Maluchom sprawiło to wiele radości. W przygotowania włożyły ogrom pracy i starań:).

Jak czerwiec to i wakacje:). Planowaliśmy naszą wymarzoną podróż dookoła świata:). Odkrywaliśmy najpiękniejsze i najciekawsze zakątki Polski i świata. Omówiliśmy zasady bezpiecznej podróży i właściwego zachowania w razie gdy się zgubimy.

Koniec czerwca zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim zakończenie roku przedszkolnego. To zawsze chwile pełne przygotowań – nauka piosenek i wierszyków, ale także pięknych emocji. Nie brakowało wzruszeń, ale przede wszystkim radości i uśmiechu:).
Praca z tak wspaniałymi maluchami jest niesamowita:).

 

Przypominamy także, że trwają zapisy na „Wakacje w Baby-City”.