Grupa żłobkowa - 2 latki

Za cel stawiamy sobie to, by dzieci poczuły się u nas dobrze i bezpiecznie. Żeby chciały przychodzić z uśmiechem. Stąd dużo przytulasów, zabawy, aktywności muzyczno-ruchowych i kształtowania umiejętności społecznych. To również okres, w którym grupa nauczycieli i specjalistów zwraca uwagę na prawidłowy rozwój fizyczny, rozwój mowy oraz rozwój emocjonalny. Tworzone są indywidualne ścieżki wsparcia. 

Żłobek opieka Sadyba Mokotów Wilanów

Grupa 3 latków

3-latki

Grupa 3-latków zaczyna realizację podstawy programowej MEN wzbogaconą o innowację pedagogiczną Twórcze Rozwiązywanie Problemów. W ramach pracy projektowej wykorzystujemy heurestyki twórcze: gwiazdy skojarzeń, burzę mózgów, piramidę priorytetów. Do zajęć dołączamy warsztaty ekologiczne, balet, karatę, sensoplastykę. Opieramy się na pracy zespołowej – na razie 2 osobowej. Dbamy o wykształcenie u maluchów myślenia pytajnego i budujemy ciekawość świata

Grupa 4 latków

Pracujemy nadal metodą TRP oraz programem Destination Imagination. Dla chętnych pojawia się drugi język – jęz. hiszpański. W tym wieku dzieci zaczynają też intensywny program nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną oraz dziecięcą matematykę. Rysujemy, malujemy, lepimy, bierzemy udział w wielu projektach przedszkolnych, tj. w Europejskim Dniu Języków, Dniu Ziemi, St. Patrikck’s Day, Dniach Rodziny i wielu, wielu innych wydarzeniach, które są kontynuowane w kolejnych latach.

przedszkole językowe Mokotów

Grupa 5 latków

przedszkole warszawa mokotów

W program grupy włączamy warsztaty ze świata fizyki I chemii, czyli po prostu eksperymentujemy. Obok dziecięcej matematyki, pracujemy na programie Matplanet z zagadkami logicznego myślenia. Prowadzimy zajęcia z literatury oraz czytania i pisania. Grupy 5-latków uczestniczą też kolejny rok w zajęciach sportowych, piłce nożnej, akrobatyce, czy zajęciach na łyżwach. Niektóre z dzieci przygotowują się do szkoły jako 6-latki.

Grupa 6 latków - zerówka

wypracowaliśmy metody, które w najlepszy sposób przygotowują dzieci do edukacji szkolnej, tak by na początek ich głównym zmartwieniem było jedynie poznanie nowych koleżanek i kolegów. 

Wiedza poznawcza, kompetencje społeczne, inteligencja emocjonalna, kompetencje językowe, matematyczne, logicznego myślenia, sztuka autoprezentacji będą na najwyższym poziomie. 

O szczegółach programu Zerówki poczytajcie więcej:

tutaj

Żłobek, przedszkole i zerówka w jednym miejscu

Przykładowy rozkład dnia - 6-latki

dzień tygodnia/ godziny
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
7.30-08.30
Świetlica poranna
8.45-9.00
Gimnastyka poranna
9.00-9.30
ŚNIADANIE
10.00-11.30
Literatura
Blok edukacyjny
English Class
Artterapia (lepienie, malowanie, wycinanie)
English Class
Hip-Hop
Blok edukacyjny (Matplaneta)
English Class
Warsztaty dramowo-muzyczne
Blok edukacyjny English Class
Szachy
Blok edukacyjny (literatura) English Class
BC
12.00
I danie
12.30-14.00
Czas wolny/ogród
Czas wolny/ogród
Czas wolny/ogród
Warsztaty ekologiczne
Basen
14.00
II danie
15.00
Akrobatyka Czas wolny/ogród
Balet
Piłka nożna
Czas wolny/ogród
Malarstwo/rysunek/glina
Warsztaty kreatywne
Programowanie
Warsztaty kreatywne
16.00
Podwieczorek
16.30-18.00
Świetlica popołudniowa