Nasze grupy

Żłobek

Za cel stawiamy sobie to, by dzieci poczuły się u nas dobrze i bezpiecznie. Chciały przchodzić z uśmiechem. Stąd dużo przytulasów, zabawy, aktywności muzyczno-ruchowych, kształtowania umiejętności społecznych. To również okres, w którym grupa nauczycieli i specjalistów zwraca uwagę na prawidłowy rozwój fizyczny, rozwój mowy, rozwój emocjonalny. Tworzone są indywidualne ścieżki wsparcia. 

Żłobek opieka Sadyba Mokotów Wilanów
2-latki

2-latki

Powoli rozpoczynamy przygodę z przedszkolem. Wprowadzamy zasady, które funkcjonują w grupie, uczymy się samodzielności. Pojawiają się pierwsze prace projektowe. Czujemy wszystkimi zmysłami, wąchamy, próbujemy, dotykamy, słuchamy. Cała praca odbywa się poprzez zabawę. Prowadzimy sensoplastykę, zajęcia muzyczne z elementami gordonek, warsztaty ekologiczne ze zwierzątkami oraz duuużo tańca i ruchu.

3-latki

Grupa 3 latków zaczyna realizację podstawy programowej MEN wzbogaconą o innowację pedagogiczną Twórcze Rozwiązywanie Problemów. W ramach pracy projektowej wykorzystujemy heurestyki twórcze: gwiazdy skojarzeń, burzę mózgów, piramidę priorytetów. Do zajęć dołączamy warsztaty dramowe, akrobatykę, karatę, ceramikę. Opieramy się na pracy zespołowej – 2-3 osobowej. Dbamy o wykształcenie u maluchów myślenia pytajnego i budujemy ciekawość świata.    

3-latki
przedszkole warszawa mokotów

4-latki

Pracujemy nadal metodą TRP oraz programem Destination Imagination. Dla chętnych pojawia się drugi język – jęz. hiszpański. W tym wieku dzieci zaczynają też intensywny program nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną oraz dziecięcą matematykę. Rysujemy, malujemy, lepimy, bierzemy udział w wielu projektach przedszkolnych, tj. Europejski Dzień Języków, Dzień Ziemi, St. Patrikck’s Day, Dni Rodziny i wiele wiele innych, które są kontynuowane w kolejnych latach.

5-latki

W program grupy włączamy warsztaty ze świata fizyki I chemii, czyli po prostu eksperymentujemy. Obok dziecięcej matematyki, pracujemy na programie Matplanet z zagadkami logicznego myślenia. Prowadzimy zajęcia z literatury, oraz czytania i pisania. Grupy 5 latków uczestniczą też kolejny rok w zajęciach na basenie, piłce nożnej i balecie. Niektóre z dzieci przygotowują się do szkoły jako 6-latki.

przedszkole warszawa mokotów
przedszkole warszawa mokotów

6-latki

Dzieci utrwalają umiejętności zdobyte w poprzednich latach. Widzimy wyraźne sukcesy w zakresie kompetencji matematycznych, motoryki małej i dużej, kompetencji z języka polskiego oraz poznawczych. Dzieci wkraczają w świat pierwszego programowania, przedsiębiorczości oraz  realizują samodzielnie projekty ekologiczne. Naszym celem jest osiągnięcie pełnej gotowości szkolnej.

Przykładowy rozkład dnia - 6-latki

dzień tygodnia/ godziny
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
7.30-08.30
Świetlica poranna
8.45-9.00
Gimnastyka poranna
9.00-9.30
ŚNIADANIE
10.00-11.30
Literatura
Blok edukacyjny
English Class
Artterapia (lepienie, malowanie, wycinanie)
English Class
Hip-Hop
Blok edukacyjny (Matplaneta)
English Class
Warsztaty dramowo-muzyczne
Blok edukacyjny English Class
Szachy
Blok edukacyjny (literatura) English Class
BC
12.00
I danie
12.30-14.00
Czas wolny/ogród
Czas wolny/ogród
Czas wolny/ogród
Warsztaty ekologiczne
Basen
14.00
II danie
15.00
Akrobatyka Czas wolny/ogród
Balet
Piłka nożna
Czas wolny/ogród
Malarstwo/rysunek/glina
Warsztaty kreatywne
Programowanie
Warsztaty kreatywne
16.00
Podwieczorek
16.30-18.00
Świetlica popołudniowa

Kontakt z Baby City