Pyta 
Mama 
Tata 
a Baby City odpowiada

Ekologia oznacza dla nas 3 rzeczy:

  1. Zdrowa kuchnia oparta na półproduktach ekologicznych, wyważony jadłospis dnia
  2. Silny nacisk na treści ekologiczne wplatane w treści edukacyjne
  3. Wiele projektów przedszkolno-żłobkowych, lokalnych oraz międzynarodowych zwracających uwagę na zagrożenia ekologiczne naszej planety

W żłobku pracujemy w grupach 12 lub 15 osobowych.

W przedszkolu są grupy maksymalnie 18 osobowe.

W każdej grupie pracuje 3 nauczycieli – wychowawca, wychowawca anglojęzyczny i asystent lub nauczyciel wspomagający proces kształcenia.

Baby City stosuje metodę immersji, co oznacza, że w każdej grupie przez cały dzień pracuje nauczyciel anglojęzyczny lub native speaker. Prowadzi on odrębny program dydaktyczny zbieżny w treściach z programem polskim.

Pracę wychowawczą opieramy na teorii Marschalla Rosenberga Porozumienia bez przemocy oraz Jane Nelsen – Pozytywna dyscyplina.

Najważniejsze jest zrozumienie potrzeb dziecka, odpowiedni sposób reakcji na zachowanie, komunikacja i uczenie kompetencji społecznych. Każde niepożądane zachowanie jest doskonałym momentem na kształtowanie pożądanych kompetencji.

Dzieci zachowują się dobrze, kiedy czują się dobrze. Relacja, więź z nauczycielem, uwaga, poczucie przynależności i znaczenia zapewniają sukces wychowawczy.

Motywacja, zachęta i wzmocnienie pożądanych zachowań zapewniają sukces młodego człowieka w świecie.

Tak!

Współpracujemy z najlepszymi szkołami w Warszawie a dyrektorzy szkół są częstymi gośćmi Baby City. Wiemy jak i czego uczyć, tak by dzieci dostawały się do szkół pierwszego wyboru. Współpracujemy ściśle z rodzicami, wspierając 6 latków w osiągnięciu pełnej gotowości szkolnej.

Nasi absolwenci są obecnie uczniami wszystkich najbardziej renomowanych szkół podstawowych: STO, Zespołu Bednarska, Fundacji Primus, szkół dwujęzycznych, międzynarodowych i brytyjskich. Metoda TRP, którą pracujemy zapewnia, że nasi absolwenci nie tylko są gotowi do 1 klasy, ale przede wszystkim chcą się uczyć i wiedzą jak to zrobić. Chętne 6-latki podchodzą do pierwszego egzaminu kompetencji Cambridge z jęz. angielskiego PTE.

Opieka na część dnia jest możliwa w wyjątkowych przypadkach.

Co do zasady, udostępniamy dzieciom opiekę całodniową, z uwagi na przemyślany program dydaktyczno-wychowawczy, który rozłożony się w godz. 9.00 – 16.00, tak by dać dzieciom szansę zarówno na zajęcia dydaktyczne, ale i zabawy swobodne, które są ogromnie ważne w celu zbudowanie kompetencji społecznych i utrwalenie treści programowych.

Grupy żłobkowe są wyłącznie przy ul. Zielonej. Grupy przedszkolne są zarówno przy ul. Zielonej jak i Bonifacego.

Oba budynki mają własną kuchnię, plac zabaw, sale do zajęć muzyczno-ruchowych. Podobny jest też układ sal dla grupy. Każda z grup ma 2 sale (sala zabaw i sala do odpoczynku, lub sala zabaw i dydaktyczna) oraz łazienkę przylegającą do sal.

Oba budynki spełniają wysokie normy bhp, sanitarne oraz ppoż.