Nowy rok czas zacząć

Zgodnie z innowacją pedagogiczną Twórcze Rozwiązywanie Problemów TRP oraz metodą STEAM w edukacji kładziemy nacisk na rozwijanie szeregu kluczowych kompetencji społecznych dzieci.

Rozwijamy myślenie pytajne, ciekawość badawczą, umiejętność oddolnego uczenia się i pracy zespołowej, pewność siebie, odwagę do podejmowania ryzyka, tolerancję i niezależność opinii, wrażliwość artystyczną, poczucie odpowiedzialności społecznej, współpracę, empatię i szacunek.  

Nasz program jest zbliżony do złożeń międzynarodowych programów edukacyjnych, w tym głównie IB Primary Years Program realizowanych w wielu przedszkolach na całym świecie. 

Rok edukacyjny dzielimy na projekty interdyscyplinarne, które w holistyczny sposób podchodzą do nabywania umiejętności.  Projekty dzielą się na ścieżki badawcze, których celem jest praca nad kształtowaniem odpowiednich postaw i kluczowych kompetencji.   

4-latki

Realizowane projekty są spójne z zakresem projektowych programu PYP. Czas by dzieci Baby City w  Warszawie mogły swobodnie kontynuować spójną edukację gdziekolwiek się znajdą – w szkołach w Londynie, Pekinie, Nowym Jorku. Naszą autorskim wkładem jest przygotowanie odpowiedniej metodyki nauczania uwzględniając treści zgodne z podstawą programową MEN.

Kim jesteśmy – pierwszy projekt interdyscyplinarny

Poznajemy siebie, rodzinę, przyjaciół, środowisko lokalne. Jakie są nasze prawa i obowiązki, sięgamy gwiazd, poznajemy nasze super moce. Co to znaczy być człowiekiem? Co nas łączy a co dzieli?

A co robiliśmy we wrześniu i październiku – zobaczcie tutaj.

 

A pod koniec projektu zapraszamy na przepyszny kiermasz jesiennych przetworów „Jesteśmy dla siebie i innych”. Przygotujemy przepyszne powidła śliwkowe, wykorzystamy soczyste jabłka i gruszki, skarby lasu i oczywiście dojrzewające o tej porze dynie. 

Relacja z kiermaszu już wkrótce. Zajrzyj do nas koniecznie.