Nowy rok się rozpoczął

Przedszkole przyszłości

Przedszkole Baby City kontynuuje swoją edukacyjną podróż w zakresie holistycznej edukacji.

W tym roku nasze przedszkole stawia na innowację, ogłaszając swoje zaangażowanie w certyfikację STEAM.

STEAM to skrót od Science (nauka), Technology (technologia), Engineering (inżynieria), Arts (sztuka) i Mathematics (matematyka). To podejście edukacyjne, które już od przedszkola wprowadza dzieci w świat nauki i kreatywnego myślenia.

Kluczowe kompetencje w przedszkolu

Certyfikacja STEAM w Przedszkolu Baby City to kolejny krok w kierunku rozwijania kluczowych kompetencji przedszkolaków.

Nauka poprzez zaangażowanie emocjonalne, praca zespołowa, odpowiedzialność i współpraca, krytyczne myślenie, budowanie poczucia własnej wartości, a poza tym odkrywanie tajników nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Metodyka STEAM rozwija umiejętności społeczne, logicznego myślenia i zdolności rozwiązywania problemów.

Jak pracujemy w przedszkolu Baby City

Scenariusze zajęć uwzględniają naukę przez doświadczania, projektowanie prostych konstrukcji, kreatywną ekspresję poprzez sztukę z wykorzystaniem pojęć matematycznych. Koncentrujemy się  na promowaniu nauk ścisłych i pokazaniu ich ogromnego znaczenia w codziennym życiu. 

Podłogi sensoryczne, specjalne skrzynki światła z układami do kodowania, skrzynki zmysłów, zestawy do kodowania muzyki i rytmu, zestawy klocków korbo do rozwijania logicznego myślenia, przeprowadzania zajęć kodowania i programowania, kształtowania wyobraźni przestrzennej – to tylko niektóre z naszych pomocy dydaktycznych. Korzystamy z wiedzy ekspertów, którzy  towarzyszą naszym nauczycielom podczas ich zajęć otwartych i szkoleń.  

Przedszkole Baby City jest pewne, że edukacja STEAM to klucz do efektywnej nauki i budowania ciekawości świata. 

Dbając o rozwijanie potencjału swoich dzieci, widzimy w STEAM możliwość jeszcze większego wsparcia ich rozwoju.

My już nie możemy się doczekać tego roku!

Stawiając na tę innowacyjną ścieżkę edukacyjną, dajemy przedszkolakom nie tylko solidne fundamenty wiedzy, ale również chcemy zainspirować ich do ciekawości i eksploracji.

Certyfikacja STEAM w Przedszkolu Baby City to kolejny krok w kierunku najwyższej jakości edukacji.


Katarzyna Kosakowska

STEAM