Maj w Baby City

Maj jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miesięcy w roku. Jego nazwa wywodzi się od rzymskiej bogini Mai, uznawanej za matkę-ziemię i boginię wzrastania. To właśnie w tym okresie przyroda budzi się do życia. Kwitną kwiaty, zieleni się trwa, drzewa przyozdabiają zielone liście. Krótko mówiąc - wiosna w pełni. Zobaczcie co działo się w maju w Baby City.

Maj zaczynamy od ważnych dni tj. 1 majaŚwięto Pracy, 2 majaDzień Flagi, 3 majaŚwięto Narodowe Trzeciego Maja, więc pierwszy tydzień poświęciliśmy na rozmowy o Polsce. Poruszyliśmy temat omawianych świąt, symboli narodowych, a także naszych sąsiadów. Nasze przedszkolaki mają doskonałą wiedzę z tego zakresu:).
Umiejętność liczenia i przeliczania szlifowaliśmy przy nauce o pieniądzach. Poznaliśmy ich różne rodzaje (monety, banknoty) i nominały. Przy okazji zastanawialiśmy się, po co są pieniądze i jak nauczyć się oszczędzać. Wykonanie własnych skarbonek było dla przedszkolaków doskonałą zabawą i wprowadzeniem w kolejny temat, jakim był „przedsiębiorczy maluch”. Stworzyliśmy biznesplan, omówiliśmy plan jego wdrożenia i …założyliśmy firmę:). Cóż to były za działania:). Pomysłom nie było końca.

 

Maj – zgodnie ze swoim wiosennym przeznaczeniem – nie mógł obejść się bez „zielonego kącika” i projektu EKO (wkrótce więcej informacji:)). Uczyliśmy się sadzić warzywa i trawę, a także omówiliśmy jak opiekować się roślinami. Czy wiecie, że kwiaty oczyszczają powietrze z toksyn? 🙂
W tygodniu uważności poznaliśmy świat jogi. Omówiliśmy jej historię i podstawowe pozycje. Stworzyliśmy także piękne mandale.

Idealnym wprowadzeniem do Dnia Mamy było poznanie bohaterów książki „Nasza mama czarodziejka”. Tworzyliśmy drzewa genealogiczne, rozmawialiśmy o rodzinach i przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych mam:). Było cudownie!
W maju nagrywaliśmy także naszą piosenkę:). Włożyliśmy w to mnóstwo siły i pracy. Efekt będzie niesamowity:).