O tym, że muzyka ma terapeutyczne i lecznicze działanie wiadomo już od starożytności. Grecki filozof - Platon - uznawał ją za "gimnastykę duszy". Towarzyszy nam od pierwszych chwil życia (wszelkie dźwięki płynące z otaczającego świata) i jest z nami na każdym kroku. Przekazana w odpowiedniej formie i z właściwą treścią wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mózgu, układu nerwowego, pobudza wyobraźnię i rozwija osobowość każdego człowieka. Dodatkowo poprawia koncentrację, wzmacnia pamięć, wspomaga naukę czytania i pisania, a także sprawność fizyczną :).

tydzień muzyczny w przedszkolu

Takich „dobrodziejstw” nie może zabraknąć w Baby City :), dlatego zorganizowaliśmy „Tydzień z muzyką”. Każda z grup przygotowała własnoręcznie swoje instrumenty. Dzieci bardzo się zaangażowały w realizację tego zadania. Podeszły to tego z wielką radością, ale także precyzją i dbałością o każdy szczegół :). To zadanie wymagało od nich nie tylko kreatywności, ale także cierpliwości.
Skoro muzyka to nie mogło obyć się bez koncertu :). Udało nam się zdalnie połączyć z filharmonią. Ach! Cóż to były na melodie…
W świat muzykoterapii wprowadził nas niezastąpiony wujek Karol. Bez dwóch zadań – spisał się na medal :).