Olimpiada Kreatywności

najlepsze przedszkole

Olimpiada Kreatywności Destination Imagination 2024

W tym roku po raz 4.! dołączyliśmy do programu Światowa Olimpiada Kreatywności, który jest największym na świecie, interdyscyplinarnym programem edukacyjnym dotyczącym kreatywności – dla dzieci, młodzieży i studentów.

Wcześniej organizowana we Wrocławiu. W tym roku po raz pierwszy zagościła w Warszawie. 

Dlaczego tam jesteśmy co roku? Program zorientowany jest na rozwój tych kompetencji, które uznajemy jako kluczowe w obecnym świecie – kreatywność, współpraca i współdziałanie oraz wiele umiejętności takich jak:

Podejście i myślenie pozaszablonowe

Myślenie projektowe, analiza i tworzenie 

Ekspresja twórcza (storytelling, aktorstwo, scenografia)

Współpraca i budowanie zaufania w grupie

Prezentacja efektów pracy

Wyzwania Drużynowe Wschodzących Gwiazd

Myślenie projektowe, trening twórczości, kompetencje XXI wieku, samodzielność; to tylko kilka haseł, które są nieodłącznymi elementami Olimpiady Kreatywności.

Nasze 3 drużyny, przez ostatnie pół roku pracowały nad tematem ekologicznych zagrożeń świata. 

W ramach swojego zespołu dzieci tworzyły scenariusze, rozdzielały rolę, przygotowywały dekoracje i stroje. A wcześniej wybierały temat szczegółowy, któremu poświęcą swój występ – szczególnie bliski dla nich i ważny dla świata

I tak powstały 3 opowieści o wadze ochrony najbliższej nam okolicy – Rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego na Sadybie.

Pod kierunkiem tutorów i mentorów, Kasi, Magdy, Klaudii i Magdy – zaczarowały nas swoją energią, pomysłami, cierpliwością i wytrwałością. Cudownie było patrzeć jak rozkwitają w pracy zespołowej, komunikując swoje potrzeby i uważnie słuchając innych.

Wyzwania na Już

Obok Wyzwania Drużynowego, ważną częścią Olimpiady są Wyzwania Na Już, czyli krótkie zadania przed bardzo miłą komisją:-), wymagające nienagannej współpracy i umiejętności pracy pod presją czasu i przy ograniczonych zasobach.

Wyzwania Na Już łączą w sobie motywy artystyczne z nauką, technologią, inżynierią i matematyką. Czyli STEAM w czystej postaci.

Drużyna to siła!

Program DI tworzą zespoły dzieci, młodzieży lub studentów liczące od 4 do 7 osób, a w przypadku przedszkolaków nawet 14 osób, którzy pracują razem pod czujnym okiem Trenerów.  A to nasze tegoroczne Trenerki!

Gala finałowa

A po wszystkim dostaliśmy tysiące pozytywnych słów zachęty do dalszego rozwoju! Pani minister Lubnauer nie mogła wyjść z zachwytu:-) Scena, światła, muzyka i owacje na stojąco zostaną z nami na zawsze! 

Takie słowa zostaną z nami do końca świata:-)

Jeśli jesteście ciekawi jak pracujemy na codzień, zobaczcie nasz Program lub zajrzyjcie do galerii filmowej