Miesiąc wakacji za nami! Sprawdź co się u nas działo!

Za nami pierwszy miesiąc wakacji. Patrząc na to co działo się w Baby-City do tej pory, nie możemy doczekać się kolejnych dni i atrakcji:). Nie zwalniamy tempa, a wręcz przeciwnie.....sierpień to doskonały miesiąc na kolejne doświadczenia, eksperymenty, przeżycia i emocje :). Tymczasem zobaczmy co działo się u naszych pracowitych przedszkolaków w lipcu 🙂

Grupa "Raczki"

Nasze Raczki rozpoczęły wakacje od podróży do starożytnego Egiptu. Dzieci doskonale wiedzą, że na początku należy się przedstawić :), więc zaczęliśmy od zapisania swojego imienia hieroglifami. To zadanie wymagało od dzieci dużo koncentracji i dokładności – w końcu nikt nie chciał, żeby faraon go z kimś pomylił ;). Równie skrupulatnym i wymagającym skupienia zajęciem było przygotowanie swojej mozaiki. Ich piękno i specyfikę mogliśmy podziwiać podróżując wirtualnie po starożytnym Rzymie. Z tego pięknego zakątka przenieśliśmy się na chwilę do Warszawy na Bonifacego:), aby móc odbyć próbne zajęcia z matematyki manualnej.

Przedszkole i żłobek na Sadybie

Jest to tzw. technika liczenia w pamięci pozwalająca na rozwinięcie zdolności umysłowych i kreatywności maluchów. W początkowym jej procesie wykorzystywany jest soroban, czyli japońskie liczydło. To właśnie tam miał miejsce nasz kolejny wycieczkowy przystanek-Azja. Dzieci perfekcyjnie poradziły sobie z jedzeniem pałeczkami:), oraz stworzeniem swojej bransoletki na wzór biżuterii Inków i Majów. Takie skarby należy trzymać w odpowiednio zabezpieczonym miejscu. Doskonały do tego będzie własnoręcznie zbudowany i pomalowany przez raki dom, którego drzwi otwierają się na …… sierpień :).

Przedszkole i żłobek na Sadybie

Grupa "Biedronki"

Biedronki także w lipcu podróżują. Najciekawszą przygodą była nich wizyta w Azji, którą na początku musieli odnaleźć na mapie. Oczywiście nie obyło się bez jedzenia pałeczkami, co niewątpliwie było bardzo radosnym i wesołym zadaniem. Maluchy poznały także chińskie znaki, wynalazki, a także wykonały piękne wachlarze. Państwo Inków i Majów także zaciekawiło dzieci. Stworzyły własną biżuterię, oraz gliniane tabliczki z napisami i wzorami. Świetnym zajęciem była też gra w memmory:).

Biedronki dzielnie pracują także w ramach zajęć z przedsiębiorczości. Wspólnie stworzyły biznes plan swojej firmy, którą udało im się otworzyć :). Klienci przybyli tłumnie do nowo otwartej lodziarni „Lodzio Miodzio”:). Radości nie było końca:).

Grupa "Pszczoły"

Kwaśna cytryna, gorzka czekolada czy słodki cukier? Nasze Pszczółki uczyły się nowych smaków i było przy tym dużo śmiechu:). Na rozchmurzenie kwaśnych minek najlepszy jest taniec:) Hip-hop, Hula czy może taniec irlandzki -zdecydowanie wszystkie mają tę moc:)! Równie wielką moc, energię i pomysły mają córki Lii – Victoria i Julianne-, które w ramach zastępstwa, dołączyły do grupy:). W związku z tym pszczółki musiały przygotować więcej owocowego koktajlu:). Był przepyszny – podobnie jak lody, które maluchy wykonały z ogromną radością (a z jeszcze większą je skonsumowały 😉 ).

Przedszkole i żłobek na Sadybie

Z równie wielką pasją i zaciekawieniem nasze Pszczółki uczestniczyły w przygotowanych eksperymentach.  Ciecz nieniutonowska, tęcza, tańczące kule – to tylko nieliczne doświadczenia, o których można napisać bardzo ciekawą książkę:) Tak! Pszczoły doskonale wiedzą jak taką książkę przygotować i wydać;). Z końcem miesiąca odwiedzili nas przemili goście – króliki, kaczki, kury-których wizytę zapamiętamy na bardzo długo:).

Przedszkole i żłobek na Sadybie

Grupa "Pajączki"

Pajączki w lipiec weszły sensorycznie. Trawa, piasek, kamienie, woda – droga nie była prosta, ale maluchy dały radę. Podobnie jak Pszczółki, nasze szkraby uczyły się poznawania nowych smaków kosztując słone, kwaśne, gorzkie i słodkie produkty. Z radości, aż zatańczyły hip-hopowo :). Sezon owocowy w pełni, więc nie mogło zabraknąć owocowych szaszłyków i lodów:). Uśmiech, który wywołały (głównie lody ;)) był przeogromny:).

Taniec irlandzki, rosyjski balet i taniec Hula są wspaniałe, ale jednak nic nie przebije „Baby Shark” ;). Skoro pajączki, to nie mogło zabraknąć „Itsy Bitsy Spider” 🙂 i …. książek. Te maluchy uwielbiają czytać i eksperymentować. Tęczowe mleko i wybuchowe doświadczenia wzbudzają ogromną ciekawość naszych milusińskich. Ciekawe, czy któreś z nich opisze je kiedyś w swojej własnej książce. Tymczasem przekładamy kolejną kartkę z naszych wspomnieć i witamy …. sierpień.

Grupa "Motyle"

Motylki z początkiem lipca poleciały do starożytnego Egiptu. Tworzenie mumii i budowanie piramid to fantastyczna zabawa. Radości i śmiechom nie było końca. Równie miło wspominamy wycieczkę do starożytnej Grecji. Każdy podróżnik musi pamiętać o przygotowaniu odpowiedniego prowiantu, a skoro jesteśmy w Grecji to nie może zabraknąć w nim sera feta i oliwy z oliwek:). Każdy motylek sam przygotował swoją sałatkę według własnych preferencji i gustów. Było smacznie, kolorowo i …. sportowo.

Przedszkole i żłobek na Sadybie

Własne igrzyska olimpijskie to fantastyczny rodzaj aktywności fizycznej:). Niestety, nawet w starożytnej Grecji nie ma tak wspaniałego ogrodu i placu zabaw jak w Baby City, dlatego czym prędzej wróciliśmy w przedszkolne progi:). Nie tylko nasze przedszkolaki uwielbiają poznawać nowe miejsca. Tym razem to do nas zawitał Pan Ekolog i zabrał ze sobą kilku swoich podopiecznych. Zwięrzęta czują się u nas bardzo dobrze.  

Przedszkole i żłobek na Sadybie

Grupa "Kotki"

Nowy miesiąc, nowe wrażenia i nowe smaki. Na nasze Kotki czekały prawdziwe smakowe wyzwania :), z którymi świetnie sobie poradziły. Zresztą nasze kotki doskonale sprawdzają się we wszystlkim w tym także w przygotowaniu świeżych i orzeźwiających owocowych sorbetów. Brzmi pysznie? Oj tak i pysznie smakuje:). Zbędne kalorie spalamy podczas tańca. Nasze maluchy wielbiają tańczyć o czym przekonaliśmy się podczas poznawania tanecznych technik z różnych stron świata. Ogrodowe atrakcje umilały nam czas wolny.

Kolejny tydzień był tygodniem książki. Maluchy oglądały filmy edukacyjne, poznały wiele nowych wyrazów, a także ….stworzyły swoje WŁASNE komiksy i książki kolorowanki:). W ich przygotowanie włożyły ogrom pracy i starań, a efekt finalny zachwyca każdego:).

Grupa "Sowy"

Nasze przedszkolne Sówki pożegnały czerwiec sensoryczną pianą, a lipiec przywitały pięknymi mandalami. Oczywiście nie obyło się bez przepysznych owocowych lodów, które wprowadziły trochę orzeźwienia w te upalne dni :). Sowy nabrały więcej energii i siły, dzięki czemu nauka tańca irlandzkiego i Zorby poszła im znakomicie. To nie jedyne nowości :)! Nasze sówki brały udział w przygotowanych doświadczeniach z wodą w roli głównej. Było kolorowo, wybuchowo i ekscytująco!

Przedszkole i żłobek na Sadybie

Sówki także celebrowały tydzień książki. Aktywnośc twórcza przedszkolaków nie zna granic, o czym mogliśmy przekonać się widząc efekt finalny ich autorskiej książki:). Maluchy odwiedziły także przedszkolną bibliotekę i zapoznały się ze zbiorem zgromadzonych tam literackich pozycji. Sowy doskonale wiedzą, że o zwierzęta trzeba dbać. Wspaniale zadbały o to, aby Pan Ekolog i jego zwierzęta czuły się dobrze na naszym terenie.

Przedszkole i żłobek na Sadybie

Grupa "Świerszcze"

Hieroglify, mumie, piramidy i faraoni – tak lipiec powitały świerszcze. Egipskie społeczeństwo, muzyka i religia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony przedszkolaków, więc uczta w stylu egipskim była nieunikniona :). Chwila przerwy na arytmetykę mentalną w Warszawie i z powrotem wracamy do naszych podróży. Tym razem odwiedzamy starożytną Grecję. Oliwa z oliwek, ser feta i inne greckie przysmaki zagościły na naszym stole. Ogrom  emocji wzbudziły przygotowane przez nas Igrzyska Olimpijskie 2020 🙂 Jest co wspominać!

Ze starożytnej Grecji udaliśmy się do….Chin:). Jedzenie pałeczkami ryżu w przygotowanych własnoręcznie odpowiednich nakryciach głowy było ekscytującym zadaniem. Aztekowie, Inkowie i pismo KIPU były kolejnymi odkryciami na naszej mapie podróży. W myśla zasady, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej postanowiliśmy wrócić w przedszkolne mury, gdzie czekał na nas Pan Ekolog ze swoimi zwięrzętami.

Grupa "Ważki"

Wakacyjny projekt podróżny rozpoczęliśmy od starożytnego Egiptu. Podziwialiśmy piękny krajobraz, który dzieci odwzorowały w swoich plastycznych pracach, oraz omawialiśmy poszczególne grupy społeczne i ich role. Dzieciom bardzo podobało się zadanie z tworzeniem mumii:), oraz gra w Pharaoh says. Kolejny tydzień wakacji ważek to kolejne piękne miejsce – starożytna Grecja. 

Przedszkole i żłobek na Sadybie

Szczególne zainteresowanie wśród dzieci  wzbudził wygląd Greków i styl ich życia. Poza tym poznaliśmy dwa mity greckie: Dedal i Ikar oraz Labirynt Minotaura. Wykonaliśmy również prace plastyczne nawiązujące do tych historii. Najwięcej euforii i emocji wywołały Igrzyska Olimpijskie, czyli nasze własne zawody sportowe:). Wykonaliśmy wieńce laurowe, znicze olimpijskie oraz symbol igrzysk- kolorowe pierścienie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi artykułami w dziale Uniwersytet.