Marcowe aktualności

Każdy miesiąc w Baby-City jest pełen nowych aktywności. Dbamy o to, aby nasze maluchy nabywały nowe umiejętności i poznawały świat w szerszym spektrum. Jak działamy w marcu? Sprawdźcie sami:)

Wiecie, który dinozaur był największy? Czy możemy je jeszcze spotkać? O co możemy zapytać paleontologa? Tak – nie mylicie się – marzec zaczęliśmy od Dnia dinozaura:). Wracając z ery mezozoicznej do czasów obecnych udało nam się wdrożyć projekt „koty świata”. To było bardzo ciekawe doświadczenie. Dzieci mogły na chwilę wcielić się w rolę nauczyciela i zapoznać resztę grupy ze swoją wiedzą na temat tych zwierząt.

Na zewnątrz powoli wszystko zaczyna się zielenić:), a jak kolor zielony to Dzień Świętego Patryka i Irlandia:). Nie mogliśmy ominąć tego święta:). Maluchy poznały symbole i tradycje Irlandii oraz legendę o Świętym Patryku. Nie zabrakło irlandzkiego tańca, muzyki i…..szukania złotych monet ukrytych przez skrzata Leprechauna – dzieci doskonale poradziły sobie z tym zadaniem. Po skończonej zabawie przystąpiliśmy do eksperymentów tęczowych przy użyciu skittlesów ( i nie tylko ).

Było kosmicznie fajnie:).

Tak fajnie, że przedszkolaki postanowiły zwiedzić naszą galaktykę. Podróż zaczęliśmy od Słońca:). Rozmawialiśmy o układzie słonecznym i jego zależności z porami roku. Znaki zodiaku i gwiazdy także były tematem naszych rozmów. Nie mogło zabraknąć pracy artystycznych. Wracając na Ziemię spotkaliśmy ptaki wracające do nas z ciepłych krajów. Postanowiliśmy bliżej poznać budowę ich gniazd i budek, tak aby swoje ustawić w najlepszym i najbardziej dogodnym dla nich miejscu.

Powrót ptaków oznacza, że zbliża się wiosna. 21 marca świętujemy jej pierwszy dzień, a także  Światowy Dzień Zespołu Downa. Chcąc okazać wsparcie tym osobom, zakładamy tego dnia dwie kolorowe skarpety nie do pary.
Cały czas dzielnie uczymy się matematyki. Dowiadujemy się co to są cyfry i do czego są nam potrzebne. Poznajemy gry matematyczne i mierzymy wszystko, co się da:)…nawet dżdżownicę:).