Kwiecień w Baby City

Kwiecień plecień, bo przeplata: trochę zimy, trochę lata ;). Tak było i w tym roku - pogoda "serwowała" nam przeróżne atmosferyczne zawirowania i psikusy. Kto wie...być może właśnie dlatego kwiecień rozpoczyna się Prima Aprilis :).

Baby City

Jak wygląda i smakuje wiosna? Gdzie chowała się przez całą zimę? Nasze maluchy próbowały znaleźć odpowiedzi na te i inne wiosenne pytania.

Zadanie to wymagało od naszych przedszkolaków uważnych przyrodniczych obserwacji i działań. Sadziliśmy i przesadzaliśmy otaczające nas rośliny, sprawdzaliśmy co dzieje się na łące, a przy okazji mogliśmy podejrzeć zwierzęta z wiejskich gospodarstw. Odgłosy wiosennej przyrody są bardzo przyjemne i relaksujące.

Baby City

Zielona trawa, kwitnące drzewa – wiosna przepięknie ozdabia nasze otoczenie. Nie umknęło to uwadze naszych dzieci i to, co widzieli postanowili przenieść na papier. Powstał przepiękny, kolorowy obraz.

Wrażliwość i odpowiedzialność przedszkolaków uwidoczniła się także podczas Dnia Ziemi. Stworzyliśmy EkoZasady, w których zostały ujęte sposoby ochrony naszej planety. Jeśli będziemy się do nich stosować – Ziemia będzie zdrowa, piękna i czysta

Dzień Ziemi
Arteterapia Baby City

To nie koniec naszych kwietniowych przygód:). W Baby-City bardzo dbamy o to, aby maluchy rozwijały się i poszerzały wiedzę z każdej dziedziny. W tym miesiącu w ramach arteterapi miały okazję zagłębić tajniki i rodzaje sztuki, a także poznać wyjątkowych polskich (i nie tylko) artystów. Na koniec samodzielnie wykonały dzieło zainspirowane wybranym twórcą.