Dlaczego Baby City?

przedszkole dwujęzyczne wilanów

dwujęzyczność

Dzieciństwo jest najlepszym czasem na naukę języka. Małe dzieci są tym doskonałe bo drugi język jest dla nich zabawą.

Z badań neurobiologów wynika, że wczesna dwujęzyczność znacząco wpływa na rozwój obszaru mózgu odpowiedzialnego za komunikację, a treści merytoryczne przyswajane są szybciej i efektywniej. 

Dziecko uczy się drugiego języka dokładnie tak, jak pierwszego, dlatego istotne jest, aby kontakt z drugim językiem rozpoczął się jak najwcześniej, wykorzystując podobne metody i wrodzone zdolności przyswajania mowy.  

Opieramy się na metodzie wczesnej immersji językowej czyli „zanurzeniu” dzieci w języku angielskim, podobnie do tego jak małe dzieci nabywają kompetencje w zakresie mowy ojczystej. Dzieci uczone tą metodą osiągają do 11. roku  życia dwujęzyczność niemal identyczną z poziomem kompetencji językowej native speakerów. Warunkiem jest rozpoczęcie nauki najpóźniej do 4 roku życia. 

Każda z naszych grup prowadzona jest przez dwujęzyczny zespół – polskiego nauczyciela-wychowawcę oraz nauczyciela języka angielskiego.  

Nasz program nauczania języka angielskiego jest ściśle powiązany z programem polskim, a ich treści są podobne. W nauczaniu języka stosujemy metodę projektu, która angażuje i zaciekawia dzieci w procesie edukacji. Każdy projekt realizowany jest w dwóch językach – polskim i angielskim. Język obcy jest jednym z narzędzi komunikacji do zdobywania wiedzy o świecie. 

Pozostałe metody wykorzystywane w naszym codziennym życiu przedszkolnym obejmują:

1.  Total Physical Response – metodę opartą na schemacie, w jakim dzieci przyswajają język ojczysty. Proces nauki nowych wyrażeń i słówek wzmacniany jest poprzez asocjację z ruchem. 

2. Multisensory Language Teaching – metodę wykorzystująca kilka kanałów sensorycznych, tj. modalność wzrokową, słuchową oraz kinestatyczną.

3. Storytelling – metodę, która wykorzystuje literaturę anglojęzyczną do tworzenia opowieści, zachowań dramowych, wprowadzania słownictwa i kontekstów.

4. Content and Language Integrated Learning, gdzie język pełni funkcje narzędzia, służącego do nabywania nowej wiedzy i umiejętności w danej dziedzinie. Metoda ta opiera się na przekazywaniu nowych treści poprzez język obcy i jednoczesnym doskonaleniu umiejętności posługiwania się nim przez owe treści.    

5. Letterland i phonics, unikalne metody do nauki czytania, pisania i ortografii języka angielskiego. 

Uczestniczymy w wielu programach międzynarodowych jak Say Hello to the World, Mother Goose Time, e-Twinning. Wykorzystujemy tablice interaktywne, filmy i inne narzędzia multimedialne. Poznajemy kulturę anglosaską podczas specjalnych projektów, tj. Thanksgiving Day, Halloween, St.Patrick’s Day, English Week, European Day of Languages. 

Dzięki przemyślanemu doborowi wszystkich elementów i właściwych pomocy edukacyjnych oraz ułożeniu ich wokół tematów, które rozbudzają ciekawość poznawczą, stworzyliśmy program, który doskonale przygotowuje dzieci do przyszłych kroków w edukacji dwujęzycznej lub anglojęzycznej. 

Pokaż
przedszkole dwujęzyczne

najlepsza edukacja

Naszą misją jest wspieranie dziecięcej otwartości, budowanie odwagi, pomoc w znalezieniu klucza do własnych zasobów tak, by jak najlepiej radziły sobie w nieustannie zmieniającym się świecie.

XXI wiek wymaga od naszych dzieci nie wiedzy, ale kompetencji, które pozwolą im na odnalezienie się w przyszłym świecie.  

Podjęcie misji wychowania i edukacji dzieci zmobilizowało nas do przygotowania kompleksowego programu edukacyjnego Baby City, który odpowiada na wyzwania naszego świata.

Edukacja przyszłości to nie tylko nowoczesne pomoce dydaktyczne, takie jak tablice multimedialne i programy cyfrowe (które też stosujemy w Baby City). To przede wszystkim wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci w aspekcie rozwoju społecznego i emocjonalnego, kształtowania zdrowych nawyków aktywności fizycznej oraz żywieniowych, rozwoju językowego i poznawczego.

Dlatego nie ograniczamy się do jednego schematu. Wykorzystujemy najlepsze elementy programu Marii Montessori, planu daltońskiego, edukacji waldorfowskiej, Primary Years Programm, metodyki STEAM i TPR. Słuchamy i reagujemy na najnowsze wyniki badań neurobiologów w zakresie sposobów uczenia się.

Kluczowe elementy programu obejmują:

 • Edukacja i zabawa metodą zaangażowania emocjonalnego – motywacja jest pochodną ciekawości poznawczej a ciekawość jest pochodną zaangażowania emocjonalnego. Zawsze staramy się budzić ciekawość i nastawienie na rozwój „growth mindset”;
 • Eksperymenty/zdarzenia edukacyjne – nasz mózg potrzebuje przykładów – reguły tworzy sam. Nauka jest efektywna jeśli w otoczeniu dzieje się coś ciekawego, a dzieci mają poczucie sensu i nowości
 • Ekspresja ruchowa – każdy dzień wypełniony jest aktywnością fizyczną – swobodną, bądź ukierunkowaną (akrobatyka, piłka nożna, karate, pływanie, tenis, taniec),
 • Prace projektowe kształtujące kluczowe kompetencje, tj. dociekliwość, koncentracja, współpraca, empatia, tolerancja, otwartość i uczciwość.
 • Samoregulacja i uważność – praca nad emocjami daje przestrzeń do spokojnego rozwoju
 • Gotowość szkolna – oparty na kilku filarach doskonały program przygotowujący dzieci do edukacji szkolnej.

Wiele dzieje się w edukacji – szczególnie w obecnych czasach – a my mamy zawsze ogromną chęć słuchania i wdrażania innowacji pedagogicznych i wychowawczych.

Pokaż
przedszkole dwujęzyczne Wilanów

demokracja i Uważność

Każde dziecko chce poczuć, że jego potrzeby są rozumiane i akceptowane. Wyznaczanie granic nie wymaga systemu kar i nagród.

 • Nonviolent Communication – NVC
  U podstaw procesu NVC jest pełne respektu traktowanie potrzeb dzieci i rodziców, które daje nam szansę na nawiązanie dobrej współpracy. Nie widzimy żadnej wartości w systemie kar i nagród. Wzmocnienie pożądanych zachowań odbywa się poprzez pochwałę nauczyciela – przewodnika lub po prostu serdeczne przytulenie przez ciocię.​
 • Demokratyczna edukacja
  Wierzymy, że dzieci – jak każdy z nas – mogą same decydować o rozkładzie swoich aktywności. Mimo szerokiej oferty zajęć, dzieci mają prawo wyboru z czego skorzystają i kiedy. Stwarzamy im możliwości ale nie przestymulowujemy nadmiarem bodźców. Dajemy czas i miejsce na chwilę refleksji i pobycia sam na sam ze sobą.

  Samodzielność i autonomia
  Dzieci same decydują: co i ile jedzą. Bliska jest nam idea Baby Led Weaning (pol. Bobas Lubi Wybór) i z powodzeniem stosujemy to podejście w najmłodszych grupach. W starszych dzieci same nakładają sobie porcje, a śniadanie podawane w formie bufetu komponują całkowicie według własnych preferencji (spośród podanych naturalnych produktów).
Pokaż
przyjazne wnętrza

Przyjazne wnętrza

Baby City mieści się w 3 budynkach o łącznej powierzchni ponad 1.500 m2 w zabytkowej części Sadyby, w rezerwacie przyrody wokół Jeziorka Czerniakowskiego. Dwa 800 m2 ogrody zapewniają cudowną przestrzeń dla edukacji poza budynkiem

Do dyspozycji dzieci są przestronne i jasne sale dydaktyczne z przylegającymi do nich sypialniami / pokojami zabaw, oraz:

 • szatnia
 • łazienki przy każdej sali
 • kuchnia i zaplecze socjalne
 • atelier taneczne i eksperymentalne
 • sala gimnastyczna
 • pracownia plastyczna
 • przestronny ogród
Pokaż
Najlepszy zespol

Najlepszy zespół

Dla nas najlepszą motywacją jest uśmiech dziecka i zadowolenie Rodzica. Dajemy z siebie wszystko, co mamy najlepsze. Pracujemy z najlepszymi nauczycielami z pasją do edukacji.

Starannie zatrudniamy zespół nauczycieli i osób wspierających. To oni tworzą najwyższą jakość  Baby City. Nie chodzi nam tylko o wykształcenie, ale przede wszystkim pasję do edukacji, relację z dziećmi oraz zespołem.

Każdy nauczyciel polskojęzyczny jest conajmniej absolwentem studiów wyższych na kierunku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Każdy wychowawca anglojęzyczny jest absolwentem filologii angielskiej, lub kolegium nauczycieli języka angielskiego. Pracujemy też z native speakerami. Wśród naszego grona są pedagodzy specjalni, nauczyciele wspierający proces uczenia się, psychologowie oraz logopedzi i terapeuci integracji sensorycznej.

Pokaż

Własna zdrowa kuchnia

Jesteśmy ambasadorem zdrowego stylu życia. Sięgamy po zdrową, wysokojakościową żywność ze sprawdzonych źródeł i przygotowujemy diety dla alergików - bezmleczne, bezglutenowe, eliminacyjne, wegetariańskie i inne.

Poprzez zdrową kuchnię wypracowujemy zdrowe nawyki żywieniowe. Nauczenie dzieci jak dokonywać zdrowych wyborów to bardzo ważny element edukacji przyszłości.

Nasze kucharki dbają o to, by każdy posiłek był pełen owoców i warzyw, kasz, razowych makaronów, przypraw poprawiających odporność i smak. NIE używamy żadnego cukru, skąpimy soli, za to kurkuma, bazylia, oregano, szałwia, rozmaryn, kolendra stale goszczą na naszych stołach.

Stwarzamy wiele okazji do wspólnego gotowania a zajęcia Little Chef są ulubioną przez dzieci i nauczycieli częścią programu.

Pokaż
Wspieramy Talenty

Wspieranie talentów

Koncentrujemy się na rozwoju talentów dzieci. Tworzymy indywidualne programy pracy z dziećmi zdolnymi lub o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Nauka jest zabawą a zabawa jest wtedy kiedy sprawia nam frajdę.

Proponujemy szeroki zakres aktywności rozwijających indywidualne zainteresowania małych ludzi:

 • dla umysłów ścisłych – warsztaty matematyczne Matplaneta, naukowe Funiversity, robotykę, oraz kursy programowania
 • dla artystów – ceramikę i sztuki plastyczne, warsztaty dramowe, zajęcia umuzykalniające, hip hop lub capoeira, taniec klasyczny
 • dla sportowców – jogę, lekcje na basenie, piłkę nożną, akrobatykę i karate.

Dla dzieci zdolnych bądź wymagających opracowujemy indywidualne programy roczne. Indywidualizacja pracy jest kluczem do dotarcia do każdego malucha.

Pokaż
Zdrowe nawyki

Zdrowe nawyki

Budujemy nawyki zdrowego jedzenia oraz codziennej aktywności fizycznej włączając do naszych działań również rodzeństwo, rodziców i dziadków.

Nie uczymy jak uprawiać sport, ale jak się w nim zakochać, tak by aktywność fizyczna była nawykiem a nie obowiązkiem. Zajęcia sportowe są codziennie, włączając basen, akrobatykę, piłkę nożną, gimnastykę korekcyjną, capoeirę, karate. Dysponujemy dużą salą do zabaw ruchowych.

Pokaż
przedszkole dwujęzyczne wilanów

Program wakacyjny

Każde wakacje są niesamowitą przygodą. Poznajemy świat i wyjeżdżamy do miejsc, których nie udało nam się zobaczyć podczas roku. Przyjdź i dołącz do nas.

Jeśli chcesz dołączyć do Baby City  w wakacje, serdecznie zapraszamy. Możesz przyjść na całe wakacje jak i wybrane tygodnie. Każdy tydzień poświęcony jest innemu projektowi. Badamy, tworzymy, organizujemy wycieczki w ciekawe miejsca i …kąpiemy się w naszym basenie w przedszkolnym ogrodzie. 

Pokaż

Odwiedź naszą placówkę

Zapraszamy do żłobka, przedszkola i zerówki w przedszkolu na warszawskim Mokotowie i Wilanowie ! Nasz żłobek, przedszkole i zerówka to miejsca, w których każde dziecko może rozwinąć swoje skrzydła, odkryć pasje oraz zdobyć solidne podstawy edukacyjne. Stawiamy na dwujęzyczność, najlepszą edukację, dbałość o potrzeby każdego dziecka oraz przyjazne wnętrza – wszystko po to, by wspierać wszechstronny rozwój naszych podopiecznych.

Filary naszego żłobka, przedszkola i zerówki

Nasz żłobek, przedszkole i zerówka to miejsca, gdzie dbamy o wszechstronny rozwój dzieci, stawiając na dwujęzyczność, najlepszą edukację, dbałość o potrzeby każdego dziecka oraz przyjazne wnętrza. Wspieramy talenty i zdrowe nawyki, a nasza własna zdrowa kuchnia gwarantuje pełnowartościowe posiłki dla wszystkich maluchów, które są pod naszą opieką.

Partnerzy

lat doświadczeń
0
absolwentów
0
nauczycieli i osób wspierających
0 +
Magicznych okazji do nauki
0 +

Co mówią rodzice

przedszkole warszawa mokotów
Absolutnie fantastyczne miejsce. Filip chodził do Baby City od 1,8 do 7 roku życia. Oprócz świetnej atmosfery, ekologicznego jedzenia przygotowywanego na miejscu przez cudowne panie, to także miejsce, w którym poprzez zabawę, dzieci uczą się dużo i chętnie. Wszystkie dzieci z naszego rocznika i okolicznych, dostały się do wybranych szkół i zdały trudne egzaminy bez dodatkowego przygotowania. Angielski był używany w takim stopniu, że dzieciaki nawet nie wiedząc kiedy przyswoiły ten język naturalnie, co teraz bardzo procentuje. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam 😀
Joanna Wiśniewska
Mama
przedszkole warszawa mokotów
Syna Dałam do żłobka jak skończył 8 miesięcy, od września idzie już do szkoły i po tylu latach wiem, ze moje dziecko ma cudowne wspomnienia, jest niesamowicie rozwinięte zarówno psychicznie, fizycznie ale także społecznie! Nie ma problemów z adaptacja w nowych miejscach, jest ciekawe świata, umie pięknie czytać a przede wszystkim umie rozmawiać! Jestem i będę dozgonnie wdzięczna za tak cudowna kadrę i opiekę. Od września drugiego syna oddaje w ich ręce bez najmniejszego lęku, bo wiem ze zajmą się tam nim jak swoim.
Sandra Alker
Mama
przedszkole warszawa mokotów
Joszka chodzi do Baby City od 4 lat.W tym roku idzie do szkoły ale sam mówi, że chciałby iść jako 7-mio latek, bo tak mu żal zostawiać kolegów, koleżanki no i ciocie. Bo to przedszkole jest naprawdę wyjątkowe. Nie tylko dlatego, że każda z cioć angażuje się maksymalnie w to, by dzieci miały jak najlepiej. Nie tylko dlatego, że dzieci ciągle coś robią - grają, lepią, rysują, malują, śpiewają, spacerują, chodzą na wycieczki, zawody, filmy, do teatru, ekologa.... Robią, co tylko sobie zamarzą. To miejsce jest wyjątkowe, bo w Baby City dzieci traktuje się wyjątkowo.To wyjątkowe miejsce dla dzieci.
Arkadiusz Gdula
Tata

Co mówią rodzice

przedszkole warszawa mokotów
Absolutnie fantastyczne miejsce. Filip chodził do Baby City od 1,8 do 7 roku życia. Oprócz świetnej atmosfery, ekologicznego jedzenia przygotowywanego na miejscu przez cudowne panie, to także miejsce, w którym poprzez zabawę, dzieci uczą się dużo i chętnie. Wszystkie dzieci z naszego rocznika i okolicznych, dostały się do wybranych szkół i zdały trudne egzaminy bez dodatkowego przygotowania. Angielski był używany w takim stopniu, że dzieciaki nawet nie wiedząc kiedy przyswoiły ten język naturalnie, co teraz bardzo procentuje. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam 😀
Joanna Wiśniewska
Mama
przedszkole warszawa mokotów
Syna Dałam do żłobka jak skończył 8 miesięcy, od września idzie już do szkoły i po tylu latach wiem, ze moje dziecko ma cudowne wspomnienia, jest niesamowicie rozwinięte zarówno psychicznie, fizycznie ale także społecznie! Nie ma problemów z adaptacja w nowych miejscach, jest ciekawe świata, umie pięknie czytać a przede wszystkim umie rozmawiać! Jestem i będę dozgonnie wdzięczna za tak cudowna kadrę i opiekę. Od września drugiego syna oddaje w ich ręce bez najmniejszego lęku, bo wiem ze zajmą się tam nim jak swoim.
Sandra Alker
Mama
przedszkole warszawa mokotów
Joszka chodzi do Baby City od 4 lat.W tym roku idzie do szkoły ale sam mówi, że chciałby iść jako 7-mio latek, bo tak mu żal zostawiać kolegów, koleżanki no i ciocie. Bo to przedszkole jest naprawdę wyjątkowe. Nie tylko dlatego, że każda z cioć angażuje się maksymalnie w to, by dzieci miały jak najlepiej. Nie tylko dlatego, że dzieci ciągle coś robią - grają, lepią, rysują, malują, śpiewają, spacerują, chodzą na wycieczki, zawody, filmy, do teatru, ekologa.... Robią, co tylko sobie zamarzą. To miejsce jest wyjątkowe, bo w Baby City dzieci traktuje się wyjątkowo.To wyjątkowe miejsce dla dzieci.
Arkadiusz Gdula
Tata

Sprawdź Grupy w Żłobku i Przedszkolu Baby-City